Popraw Swoje Zdrowie Kontrolując Swój Cholesterol

Jeśli cierpisz z powodu wysokiego cholesterolu, wiesz jak ważne jest by obniżyć jego poziom i utrzymać ten stan. Kiedy masz wysoki cholesterol, narażasz się na ryzyko chorób typu choroby serca.

Wprowadzając w życie zmiany, pozwalające na kontrolę cholesterolu możesz znacząco poprawić swoje zdrowie i zmniejszyć ryzyko chorób. Wielu ludzi uważa, że zmiany stylu życia są zbyt trudne by je zastosować, ale istnieją proste kroki, które możesz wykorzystać żeby zapewnić sobie obniżenie cholesterolu i zapobiec poważnym problemom zdrowotnym. Możliwe, że nawet stracisz w ten sposób na wadze.

Człowiek_cieszy_się_wielką_zdrowiaJednym ze sposobów na kontrolę cholesterolu jest eliminacja tłuszczów trans z diety. Tłuszcze te nie pozwalają ci na posiadanie zdrowego cholesterolu. Konsumpcja tłuszczów trans nie tylko zwiększa twój cholesterol, ale także zwiększa ryzyko rozwoju chorób takich jak choroby serca, czy nawet udar.

Powinieneś unikać jedzenia bogatego w tłuszcze trans. Upewnij się, że czytasz etykiety produktów, kiedy robisz zakupy i że unikasz jedzenia, które ma częściowo uwodorowane oleje, ponieważ oznacza to, że zawiera ono tłuszcze trans. Unikanie tłuszczy trans z pewnością pomoże Ci kontrolować cholesterol i zapobiec chorobą.

Jeśli masz nadwagę, to możesz obniżyć cholesterol chudnąc. Nie musisz nawet schudnąć dużo, aby zobaczyć różnicę. Wystarczy, że schudniesz 3kg, a już dostrzeżesz różnicę w cholesterolu.

Upewnij się, że jeśli zamierzasz schudnąć, to dokonasz tego stosując zdrowy plan dietetyczny. Powinieneś zapobiec w ten sposób efektowi yo-yo, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na twój cholesterol.

Jeśli zaczniesz ćwiczysz, to dostrzeżesz ogromną różnicę w cholesterolu. Jeśli jesteś kimś, kto ma minimalną aktywność fizyczną, to wdrożenie nawet małe ilości aktywności fizycznej w plan dnia, pomożesz Ci obniżyć i utrzymać cholesterol.

Jeśli jesteś osobą, która ma małą motywację do ćwiczeń, to obiecaj sobie, że poćwiczysz, chociaż 20 minut. Może chcesz się tylko przejść przez galerię handlową przez 20 minut – zrób cokolwiek, co zapewni Ci motywację abyś był zdrowy i aktywny.

Jeśli nie sądzisz, że dasz radę się zmotywować, to poproś przyjaciół by towarzyszyli ci w twojej zdrowej wędrówce, abyście mogli się wzajemnie motywować.

Jedz dużo błonnika. Jedząc dużo bogatego w błonnik jedzenia, pozwalasz by to pożywienie pochłaniało cholesterol. Pozwoli Ci to nie tylko obniżyć cholesterol, ale także zapewni Ci uczucie sytości.

Kiedy czujesz się syty, to masz mniejszą ochotę dojadać przekąskami, które są pełne tłuszczy trans, takimi jak cukrowe pieczone łakocie, które tylko zwiększą twoją wagę i podniosą cholesterol. Rewelacyjne produkty, które warto dodać do diety to: płatki owsiane, jabłka, i pełnoziarniste pieczywo.

Wzbogacenie diety o ryby, również pomoże Ci obniżyć cholesterol. Dodając do diety ryby, obniżasz swój cholesterol, a kwasy omega-3 poprawią kondycję twojego serca. Jedynym środkiem ostrożności, o którym należy pamiętać, jest unikanie ryb pełnych rtęci.

Jeśli wymienisz czerwone mięso na kilka posiłków tygodniowo składających się z ryb, poprawisz swój cholesterol. Najzdrowszymi rybami, które możesz wybrać są tuńczyk i łosoś, ponieważ mają najmniej rtęci.

Mężczyzna_uśmiecha_się_do_ciebieMimo że wszyscy kochamy masło, powinieneś zastanowić się nad zdrowszą alternatywą. Jeśli skorzystasz z oliwy z oliwek zamiast tłuszczów stałych jak masło i margaryna, możesz poprawić swój cholesterol. Nie tylko pomożesz sobie z cholesterolem, ale także poprawisz kondycję całego organizmu.

Wybieraj zdrowy olej, typu oliwa z oliwek. Te oleje są znaczniej mniej przetworzone i nie wyrządzą takich szkód zdrowiu jak tłuszcze stałe.

Upewnij się również, że twoja dieta będzie zawierać orzechy. Orzechy pomagają obniżyć cholesterol w takim sam sposób jak błonnik. Jednak musisz pamiętać żeby uważać jedząc orzechy, bo mogą być one bardzo kaloryczne, a to oznacza, że możesz przytyć, co zwiększy cholesterol.

Wielu badaczy twierdzi, że można obniżyć cholesterol dodając żywności smaku naturalnymi przyprawami. Te przyprawy nie tylko obniżą cholesterol, ale także zredukują twój apetyt, co sprawi, że nie będziesz podjadał. Wypróbuj przyprawy typu cynamon, imbir, kolendra, i czarny pieprz. zdrowiemax.com

Jeśli uwielbiasz czosnek, to możesz zjadać go dużo, obniżając w ten sposób cholesterol.

Jeśli palisz, to powinieneś przestać. Palenie może znacząco zwiększyć twój cholesterol i spowodować rozwój poważnych chorób. Nawet przebywając wśród palaczy, palisz biernie i w ten sposób zwiększasz swój cholesterol.

Jedna rzecz jest pewna, każdy problem zdrowotny można rozwiązać zdrowym żywieniem, utrzymaniem prawidłowej wagi, ćwiczeniami i dobrym zdrowiem psychicznym. Nie inaczej jest z cholesterolem; musisz prowadzić zdrowym tryb życia, aby go obniżyć.

Widoczne jest, że gdy zaczynasz zdrowo żyć, to poprawie się twoje zdrowie i twoja waga spada. Zmiana stylu życia może zająć trochę czasu, ale przekonasz się, że bycie w pełni zdrowym jest tego warte.

Comments are closed.