Odkryj moc hormonów wzrostu mięśni

Przy stosowaniu słów hormony i kulturystyka razem wiele od razu myśli o dopingu i oszustwach. Jednak zrozumienie jak hormony działają w kulturystyce jest bardzo ważne. Kiedy ktoś zda sobie sprawę z wszystkich korzyści wynikających ze stosowania hormonów zaczynają również rozważać ich użycie. Jednak ważne jest, aby znaleźć najlepsze z możliwych sposobów, bez uciekania się do nielegalnych metod.

Ważne jest, aby pamiętać podczas przechodzenia przez proces budowania masy mięśniowej, aby zbadać wykonywane ćwiczenia i sprawdzić, czy istnieje sposób aby zwiększyć swoją rutynę, aby utworzyć więcej masy mięśniowej. Często przy budowie masy mięśniowej trzeba zmienić sposób ćwiczeń.

lepsze_osiągi_na_siłowniZamiast ćwiczyć przez dłuższy czas zmień swoją rutynę ćwiczeń na krótsze ale bardziej intensywne. Problemem wielu ludzi jest to, że ćwiczą przez długi czas, ale nie intensywnie.

Aby uzyskać masę mięśniową trzeba robić intensywne ćwiczenia w szybkim tempie, które naprawdę naprawdę urzeźbią i ujędrnią twoje mięśnie. Jest to prawdopodobnie największy błąd który popełnia większość kulturystów a następnie denerwują się, bo nie mogą zrozumieć, dlaczego nie budują masy mięśniowej.

Mięśnie nie zawsze jest łatwo zbudować. Możesz jednak zmienić los na swoją korzyść ucząc się jak zwiększyć swoje hormony poprzez szkolenia i żywienia. Testosteron jest bardzo ważnym hormonem jeśli chodzi o kulturystykę. Testosteron odgrywa ważną rolę w tworzeniu masy mięśni, utratę tłuszczu.

Posiadanie wysokiego poziomu testosteronu jest korzystne zarówno dla zdrowia organizmu, jak i kulturystyki. Testosteron jest wytwarzany u mężczyzn i głównie w jądrach. Ma zdolność do zwiększania syntezy białek, co zwiększa przyrost masy mięśniowej, przy jednoczesnej redukcji tłuszczu.

Testosteron jest pochodna cholesterolu, tak więc zwiększenie konsumpcji dobrych tłuszczów pozwoli na zwiększenie poziomu testosteronu. W związku z tym ważne jest, aby mieć dobrą ilość dobrego tłuszczu w diecie.

Konieczne jest także, aby mieć odpowiedni odpoczynek aby produkcja testosteronu się nie zmniejszyła. Brak snu lub przetrenowanie, które występuje gdy ciało ma za mało czasu do odpoczynku po intensywnym obciążeniu mięśni – znacznie obniży poziom testosteronu.

Ważne jest także, aby jeść więcej kalorii niż potrzebujesz. W czasie niedostatku kalorii, ilość testosteronu w http://www.ZdrowieMax.com organizmie znacznie spada, co powoduje, że jest niemożliwe aby uzyskać więcej masy mięśniowej!

IGF-1 jest innym hormonem o działaniu anabolicznym lub, innymi słowy, działa na budowę mięśni. IGF-1 umożliwia również organizmowi spalanie tłuszczu. Hormon ten odgrywa bardzo ważną rolę w metabolizmie węglowodanów, białek i lipidów.

IGF-1 jest wytwarzane w wątrobie i jest zależne od hormonu wzrostu. Bez IGF-1, hormon wzrostu będzie mniej skuteczny, a bez hormonu wzrostu nie byłoby IGF-1.

IGF-1 stymuluje komórki satelitarne, które są w pobliżu mięśni i przyspieszają regenerację. Komórki te następnie przekształcą się aby zwiększyć masę mięśniową. Hormony wzrostowe wydzielane są głównie podczas snu.

To dlatego tak ważne jest, aby dobrze spać. Ciało odpoczywa lepiej, a stężenie hormonu wzrośnie przy odpowiednim odpoczynku. O dziwo, gdy poziom hormonów wzrostu się zwiększa, poziom IGF-1 będzie również wzrastać.

Jest również możliwe aby zwiększyć wzrost poziomu hormonów poprzez regularne treningi i intensywny wysiłek. Dlatego dużo treningu siłowego! Ważne jest, aby podnosić ciężary robiąc mało powtórzeń (mniej niż 15 powtórzeń), jednakże biorąc wystarczająco dużo czasu na przerwy pomiędzy seriami, aby powtórzyć serię z taką samą intensywnością. Te rodzaje działań będą również w znacznym stopniu stymulować mięśnie i pozwalają na lepszy anabolizm.

masę_mięśniową_szybciejPamiętaj także aby jeść wystarczająco dużo. Zaplanuj swoje posiłki i pamiętaj, mniej kalorii spowoduje utratę masy ciała, a przy większej ilości kalorii pozwoli Ci zdobyć masę mięśniową.

Niektóre dodatki mogą być również stosowane w celu zwiększenia produkcji hormonu wzrostu, takie jak ornityna, arginina i cynk. To znacznie zwiększa poziom hormonu wzrostu w nocy, gdy są brane przed snem lub w trakcie treningu.

Mówimy zwłaszcza o insulinie w diecie, ale nie należy zapominać, że hormon ten ma zasadnicze znaczenie w zarządzaniu energią ciała, co jest również istotne w przyroście wagi!

Insulina jest hormonem wydzielanym po spożyciu węglowodanów, ale także białka! Efekt anaboliczny insuliny jest dobrze znany. Rzeczywiście, anabolizm będąc dziełem tkanki, insulina ma wpływu na składowanie zawartości tłuszczu, ale także na budowę mięśni.

Bardziej specyficznym antykatabolikiem dla mięśni, to znaczy, że zatrzymuje zniszczenie mięśni ze względu na naprężenia, a tym samym pozwala na szybszy powrót do zdrowia i budowę mięśni.

Ogólnie zaleca się spożywać węglowodany po treningu aby wywołać jak największy szczyt insuliny przy odżywce. Dawka 40g serwatki uzyskuje także poziom efektywności insuliny.

Odpowiedni poziom hormonów jest niezbędny, gdy próbuje się uzyskać mięśnie. Zaleca się jeść wystarczająco, wzrost mięśni jest niemożliwy jeśli ograniczenie kalorii ze względu na brak energii i niższych hormonów anabolicznych.

Istotne jest również, aby dobrze spać i mieć wystarczająco dużo odpoczynku pomiędzy sesjami. Wreszcie, należy pamiętać, aby jeść dużo dobrych tłuszczów oraz witamin i minerałów w celu promowania swojej produkcji hormonów.

Nie przerażaj się słowem hormon jeśli chodzi o kulturystyce. Hormony wzrostu są niezbędne dla każdego. W rzeczywistości, bez tych niesamowitych hormonów czułbyś się o wiele mniej młodzieńczy i znacznie starszy niż w rzeczywistości. Ciężko pracowałeś aby dostać się tam, gdzie jesteś teraz, nie ma potrzeby aby czuć się winnym pozwalając organizmowi być biologicznie przeznaczonym dla mięśni.

Można powiedzieć że produkują tych hormonów naturalnie i to jest o wiele bardziej zdrowsze niż to, co można znaleźć na sklepowych półkach. W końcu dzięki korzystaniu z diety i prowadząc zdrowy tryb życia aby umożliwić produkcję tych hormonów zobaczysz wspaniałe efekty w mgnieniu oka.