Jak Utrzymać Zdrowie żyjąc w Pośpiechu

Chcesz być zdrowszy; chcesz prowadzić zdrowszy tryb życia, ale nie dajesz rady, ponieważ żyjesz w pośpiechu. Wszyscy uważamy, że słowa „zajęty” i „zdrowy” po prostu do siebie nie pasują. Jednak, jest wiele sposób, na które możesz zapewnić sobie zdrowie, nawet będąc ciągle zajętym.

Wiele nawyków, które posiadamy, uszkadza nasze zdrowie, a nie naszą umiejętność zdrowego życia, bo jesteśmy zajęci. Oto kilka porad jak żyć zdrowo, pomimo bycia aktywną osobą.

pić_dużo_wody1.)    Skorzystaj z tych wszystkich stron internetowych, które proponują przepisy na szybkie i zdrowe posiłki. Istnieje setki przepisów, rozrzuconych po sieci, które są szybkie i zdrowe. Jeśli zastąpisz fast fooda zdrowym domowym posiłkiem, znacząco obniżysz przyjmowane kalorie i tym samym pozwolisz sobie na zdrowszy tryb życia.

2.)   Upewnij się, że jesz syte posiłki. Jeśli rozpoczniesz dzień od dużej porcji błonnika, będziesz czuł się bardziej energetyczny i znacznie mniej chętny do jedzenia pełnych cukru i tłuszczów trans przekąsek. Błonnik zapewni Ci masę energii na cały dzień, podczas gdy te cukrowe węglowodany, którymi się opychasz sprawiają jedynie, że czujesz się ociężały i dostarczasz z nimi niepotrzebnych kalorii.

3.)    Unikaj słodkich napojów. Wszyscy wiemy jak wiele kalorii znajduje się w słodkich napojach, jednak wciąż je pijemy. Zamiast pić te słodkie napoje, aby przeżyć dzień, pij czarną kawę lub herbatę, które są pełne kofeiny i podkręcą twój metabolizm. Ta zamiana sprawi, że będziesz spożywał znacznie mniej kalorii i prowadził zdrowszy tryb życia.

4.)    Unikaj podjadania i upewnij się, że jesz posiłki, do których siadasz. Kiedy podjadasz, to częściej zjadasz produkty wysokokaloryczne, i częściej się przejadasz. Kiedy siadasz do posiłku, lepiej oceniasz to, co jesz, i znacznie rzadziej się przejadasz. W ten sposób zaoszczędzisz wiele kalorii i zachowasz zdrowszą wagę.

5.)   Jeśli masz czas na wstawianie postów na media społecznościowe, to masz również czas na ugotowanie zdrowego posiłku. Wolnowary są rewelacyjne, bo możesz ustawić żeby posiłek się gotował i zostawić go do czasu, kiedy będziesz gotów go zjeść. Jest to znacznie lepsze niż zatrzymywanie się po drodze do domu w lokalnym fast foodzie. Będziesz także miał mniejszą ochotę na stawanie po fast fooda, bo będziesz wiedział, że w domu czeka na Ciebie domowy, pyszny posiłek.

6.)   Upewnij się, że jesz dużo białka. Kiedy jemy przekąski jak batony czy czipsy, nie będziemy czuć się syci na długo. Zamiast tego jedz posiłki pełne białka, abyś mógł uniknąć podjadania tych niezdrowych produktów, które uniemożliwiają osiągniecie zdrowej wagi i trybu życia.

7.)    Zawsze pakuj swój lunch. Jeśli pakujesz swój lunch, to z pewnością zjesz mniej kalorii niż byś spożył jedząc na mieście lub podjadając. W ten sposób upewnisz się, że jesz zdrowo i spożywasz mniej kalorii niż przedtem.

skoków_na_plaży8.)   Zapisz się do grupy CrossFit. Bycie aktywnym jest częścią bycia zdrowym. CrossFit jest ćwiczeniem o dużej intensywności i szybkim, które pozwoli Ci stracić wagę i zbudować mięśnie. W ten sposób będziesz zdrowszy i wykonasz super trening, nie tracąc przy tym wiele czasu.

9.)    Spaceruj tak dużo jak to możliwe. Często będąc w pracy czujemy się strasznie zasiedziali i uwięzieni w jednym miejscu. Kiedy masz okazję pochodzić, poruszaj się tyle ile to możliwe. Dawka aktywności fizycznej w ciągu dnia pomoże Ci spalić kalorie i da ci zastrzyk energii.

10.)    Upewnij się, że poświęcasz czas na odstresowanie. Kiedy borykasz się ze stresem, z pewnością będziesz miał problemy zdrowotne. Stres może wywołać bezsenność, wysoki cholesterol, i wywołać znaczący przyrost wagi. Upewnij się, że znajdziesz najlepszy sposób na odstresowanie, aby nie wpływać negatywnie na zdrowie.

11.)    Wyłącz wszystkie urządzenia elektroniczne i wykorzystaj ten czas na ćwiczenia. Wielu z nas jest uzależnionych od technologii. Nie ważne, czy lubisz oglądać telewizję, czy przeglądać internet, powinieneś zamienić ten czas z technologią na czas aktywności. Możesz po prostu zaprosić kolegą na zdrowy mecz tenisa. Nie ważne, jaką aktywność wybierzesz, spalisz więcej kalorii będąc aktywnym niż siedząc przed telewizorem bądź komputerem. ZdrowieMax.com

12.)   Upewnij się, że pijesz dużo wody. Picie wody zamiast słodkich napojów, pomoże Ci spożywać mniej kalorii I pozwoli ci utracić wagę; jednak, kiedy pijesz zimną wodę, możesz podkręcić metabolizm, ponieważ twoje ciało będzie musiało ją ogrzać. Woda pomoże także utrzymać uczucie sytości, co zapobiegnie podjadaniu i objadaniu.

Bycie zajętym nie oznacza, że musisz żyć niezdrowo. Bycie zajętym oznacza, że musisz przyjąć nowe nawyki, aby upewnić się, że dajesz z siebie wszystko, aby żyć zdrowo i być fit. Po prostu, jedzenie zdrowiej i bycie bardziej aktywnym zapewni Ci zdrowie, nawet, jeśli jesteś zapracowany.

Comments are closed.