Dobre diety do stosowania gdy chcesz nabrać masy

Budowanie masy jest niezbędne w kulturystyce. Zarówno doświadczeni jak i nowi kulturyści przybierają na masie aby być w optymalnej formie do występowania, bez przybrania masy nie byłoby możliwości aby utrzymali swoją masę mięśniową.

Kiedy potrzebujesz przybrać na masie, musisz skoncentrować się na wyborze odpowiednich mięśni jak tylko możesz. Tak wielu z nas ocenia siebie samych tylko poprzez patrzenie na swoją wagę, a tak naprawdę musimy sami się obserwować i analizować czy mamy rezultaty które chcemy, czy nie.

Kiedy musisz przybrać na masie i nabrać wagi, odżywianie się jest podstawą. Ważnym jest abyś przestrzegał odpowiedniej diety. Jeśli nie będziesz przestrzegał odpowiednich wytycznych jeśli chodzi o odżywianie się, nie nabierzesz w tym wypadku masy. Najlepsza dieta aby nabrać masy jest bogata w węglowodany.

Musisz zapewnić że 50% twojej diety to węglowodany. Musisz też zwiększyć ilość kalorii. Zacznij od 3000 kalorii i co tydzień dodawaj kolejne 500.

Szczupłe osoby przeważnie mogą jeść co chcą dzień i noc. Jeśli nabierasz masy mięśniowej w ten sposób to świetnie. Przy okazji każdy spożyty tłuszcz przy nabieraniu masy z łatwością zostanie spalony przy ćwiczeniach. Jeśli twój organizm nie przyswaja takich posiłków, musisz jeść więcej zdrowszego jedzenia i to bez nadmiaru. Kluczem jest robić to powoli.

Ponieważ węglowodany są tak ważne przy nabieraniu masy będziesz spożywać je w dużych ilościach. Jednakże, nie możesz wchłonąć zbyt wiele węglowodanów, ponieważ zostałyby zmienione w tłuszcz.

uzyskać_większe_bicepsyMusisz zapewnić że węglowodany które spożywasz są również złożonymi węglowodanami. Te węglowodany muszą być spożyte przed ćwiczeniami oraz nie poza nimi. Jeśli spożyjesz zbyt wiele węglowodanów i nie będziesz ćwiczyć zmienią się one w tłuszcz a nie mięśnie.

Zmniejsz nadmiar cukrów prostych i zamień je na węglowodany złożone. W kwestii tłuszczu, ogranicz się do około 25% wszystkich kalorii. Jedz dużo ale wciąż zdrowo. Podczas treningu siłowego brzuch rozszerza się dzięki czemu może pomieścić więcej skrobi. Jedz makaron, chleb, ryż i ziemniaki.

Nie zaniedbuj owoców i warzyw. Nawet jeśli dostarczają mniej kalorii, zawierają włókna, witaminy oraz minerały niezbędne do przyrostu mięśni. Musisz również uwzględnić białka w swojej diecie aby utrzymać swój metabolizm i energię. To pomoże ci spalić tłuszcz i przybrać mięśni.

Jeśli masz problemy ze znalezieniem ile kalorii powinieneś spożywać, postępuj zgodnie z prostymi zasadami. Aby zacząć, pomyśl o ilości kalorii które zużywasz dziennie aby mieć taką samą wagę. Aby to zrobić, użyj rachunku zapotrzebowania na kalorie. Wtedy już tylko wystarczy dodać więcej kalorii jedząc trochę więcej z każdym posiłkiem lub częściej.

Podczas gdy dieta jest ważna, istotnym jest trening aby nabrać masy. Podczas tego okresu, musimy zaakceptować zanik zarysu mięśni aby nabrać więcej mięśni gdy tłuszcz pokrywa mięśnie brzucha. Nabieranie beztłuszczowych mięśni, “objętości mięśniowej”, jest możliwe gdy masz nadwagę i zaczynasz trening z ciężarami. Dla większości jednak, musimy przejść przez fazę suplementów, jeść więcej niż potrzebujemy i częściej.

Celem jest nabranie wagi z jak najmniejszą ilością tłuszczu. Urośniesz i tym samym twoja wydajność wzrośnie. Najlepszym okresem aby nabrać masę jest zima. Można jeść więcej tłuszczu i ukryć pod ubraniem

Oto kilka ważnych punktów których potrzebujesz aby z powodzeniem nabrać masy:

1 – W tym okresie, rób złożone ćwiczenia które pomogą ci nabrać dużo masy mięśniowej i siły. Ćwiczenia izolacyjne muszą być ograniczone, musimy skupić się na takich ćwiczeniach jak: przysiady, martwy ciąg, wiosłowanie oraz skłony. Pozwolą ci one nabrać więcej mięśni.

Faktycznie, ćwiczenie bicepsa z dziesięcioma izolowanymi seriami będzie miało mniejszy impakt na przybranie masy mięśniowej niż wiosłowanie czy podciągnięcia, ale mocno rozwiną biceps, www.zdrowiemax.com plecy, dolną część pleców oraz ramiona. Przy okazji, pamiętaj że im więcej mięśni ćwiczysz, tym silniejsza reakcja anaboliczna dzięki czemu zyskasz więcej masy mięśniowej.

2 – Ogranicz czas trwania twoich ćwiczeń i nie przekraczaj półtorej godziny, wliczając w to rozgrzewkę. Krótkie, intensywne ćwiczenia dadzą ci więcej rezultatów niż długie, o małej intensywności sesje treningowe. Te niepotrzebne serie podczas mało intensywnych ćwiczeń z ciężarami doprowadzą do zmęczenia mięśni od przepracowania.

3 – Jeśli chodzi o energię, będzie koniecznym jeść często. Jedz co 3 godziny. Tradycyjne trzy posiłki i trzy przekąski są najbardziej polecane. To prawda, to przeciążenie jedzeniem jest potrzebne aby ciało zareagowało. Dlatego trzeba jeść częściej, zwiększając ilość kalorii jak napisano powyżej, a te dodatkowe kalorie sprawią że twoje ciało będzie w dobrej kondycji na przybranie mięśni.

4 – Często pomijanym czynnikiem jest odpoczynek. Musisz odpoczywać wystarczająco dla odnowy i przyrostu mięśni. Daj temu czas aby mięśnie odpoczęły po każdej sesji oraz dobrze się wysypiaj.

opracowanie_silniejszych_brzucha5 – Twój umysł musi również być zdrowy abyś miał powodzenie przy nabieraniu masy. Jeśli jesteś zestresowany, zmartwiony lub masz lęki, może to spowodować że organizm będzie działał przeciwko tobie. Nabierzesz tłuszczu a nie mięśni. Upewnij się że medytujesz każdego dnia aby zapewnić twojemu umysłowi idealną wydajność.

Nabieranie masy jest pojęciem używanym gdy jemy aby sprzyjać przyrostowi mięśni. Prawdą jest że musimy trenować cały rok aby przybrać mięśni. Są trzy połączone ze sobą czynniki wpływające na przybieranie mięśni: odżywanie się, trening oraz odpoczynek.

Jeśli jeden z tych czynników nie jest optymalny, nie zobaczymy żadnych wyników i wszystkie nasze wysiłki pójdą na marne. Kiedy starasz się nabrać masy mięśniowej odżywanie się aby nabrać masy jest jeszcze ważniejsze. Postępowanie zgodnie ze wskazówkami z tego artykułu z pewnością pomoże ci nabrać masy.